• Zadzwoń: +48 22 256 20 26

Rehabilitacja

W USA platformy do ćwiczeń Total Gym wykorzystywane są od 40 lat. Do Europy marka Total Gym dotarła na początku lat 90 dzięki szwajcarskiemu fizjoterapeucie, senior instruktorowi OMT (Kaltenborn), Fritz’owi Zahnd’owi. Natomiast Robert Pfund – niemiecki fizjoterapeuta, instruktor OMT (Kaltenborn) korzysta z TotalGym i systemu GRAVITY® w swojej przychodni od 1996r. W Polsce, w przychodni Fizjokoncept platformy marki Total Gym sprawdzają się od 2010 roku.

Po odbytej konsultacji, terapii z fizjoterapeutą ustalany jest indywidualny program ćwiczeń, dostosowany do możliwości danego pacjenta. Ćwiczenia na platformach Total Gym odbywają się w kameralnych, 4-osobowych grupach pod nadzorem fizjoterapeuty, który czuwa nad poprawnym wykonaniem, tempem i rodzajem ćwiczeń.

Konstrukcja platform Total Gym sprawia, że ćwiczenia są funkcjonalne, angażują całe taśmy mięśniowe, ruch odbywa się w 3 płaszczyznach a ruchoma ławeczka jest wyzwaniem dla mięśni głębokich.

Z powodzeniem wykorzystuje się GTS czy Power Tower w treningu stabilizatorów segmentalnych, globalnych czy funkcjonalnym treningu medycznym. Wspomniane urządzenia Total Gym spełniają również oczekiwane rezultaty nie tylko w przypadku pacjentów ortopedycznych ale również neurologicznych, po udarach czy urazach rdzenia.

Ćwiczenia na platformach Total Gym w przychodni Fizjokoncept pozwoliły wielu pacjentom na uniknięcie operacji lub powrót do pełnego i aktywnego życia.

Zobacz także:

http://www.totalgymphysicaltherapy.com